Upravit stránku

Proč chtít systém stropního chlazení

Moderní stropní konstrukce a stropní chlazení jdou k sobě dohromady. Systém FV KLIMA se hodí do obytných i kancelářských budov, kde vytváří příjemné a zdravé prostředí. V trubkách, zabudovaných do stropní konstrukce, proudí chladicí nebo otopná voda, která, odvádí energii z chlazené místnosti, nebo naopak místnost ohřívá.

Tím, že je chlazení či topení umístěné ve stropní konstrukci, působí aktivně na celé ploše místnosti. Sálavé vytápění či chlazení tak sdílí teplo s okolím. Tento vyvážený sálavý systém upravuje nejen vzduch v místnosti, ale působí i na nábytek, podlahu a přilehlé stěny. Je navíc komfortnější a zdravější než klimatizace.

Více o výhodách systému FV KLIMA

Je zdravý

Lidé v místnosti jsou mimo nebezpečí, které vzniká u nevyčištěné či špatně nastavené klimatizace.

Proč je systém zdravý

Špatně nastavená klimatizace může způsobit zdravotní problémy, jako je rýma, angína nebo bolesti hlavy. Ze studeného vzduchu můžete dokonce začít i chraptět. Alergici a astmatici jsou v klimatizovaných místnostech vystaveni mnohým zdravotním rizikům, jako jsou roztoči, plísně a bakterie. Důvodem je často špatně udržovaný, znečištěný uzavřený cirkulační systém, který navíc vysušuje vzduch v místnostech, což způsobuje například pálení očí a zvyšuje pocit únavy.

Stropní chlazení udržuje plynule stabilní teplotu v místnosti podle nastaveného termostatu, a tak nedochází k teplotním šokům. Princip není založený na cirkulaci vzduchu v uzavřeném okruhu, čím přirozeně zabraňuje množení roztočů, plísní a bakterií. Systém zachovává přirozenou vlhkost vzduchu, a tím zamezuje pocitu únavy a pálení očí.

Je tichý

Nebude vás rušit žádné hučení, systém je totiž zcela tichý. Vytvoří tak příjemně tiché prostředí.

Jak to, že je systém tichý

Foukání klimatizace je nepříjemné nejen kvůli tepelnému komfortu. Dokáže rušit při práci nebo při domácím odpočinku svým hlukem.

Díky principu pohlcování tepla velkou plochou, o stropním chlazení lidé v místnosti ani nevědí. Provoz systému je naprosto tichý, a tak se hodí do kanceláře, kde se potřebujete soustředit, do ložnice, kde vás nebude rušit nebo do jakékoliv obytné místnosti, kde chcete odpočívat.

Je úsporný

Systém má nízkou setrvačnost a je tak ideálním řešením chlazení a topení v nízkoenergetických a pasivních domech.

Jak dokáže být úsporný

Systém stropního chlazení oproti běžným chladicím systémům šetří až 30 % energie. Šetrný systém FV KLIMA je šetrný k životnímu prostředí. Chladíme vysokoteplotně 16 °C, a tak oproti běžné klimatizaci, která potřebuje pro chlazení na vstupu přibližně 6 °C, snižujeme potřebu energie na chlazení při dosažení stejného tepelného komfortu.

Rovnoměrné rozložení teplot vzduchu i povrchu stavebních konstrukcí vytváří pocit tepelné pohody v teplotách o dva stupně vyšších než při chlazení vzduchem. To přináší další úsporu energie.

Je komfortní

Žádný průvan ani jiný nepříjemný vedlejší efekt. Proto je systém vhodný i do kanceláří a obytných pokojů. 

Proč je systém komfortní

Aby bylo lidem v místnosti pohodlně, je nutné minimalizovat proudění vzduchu. Teploty povrchů by se také měly co nejvíce blížit vnitřní teplotě. Vlhkost by se pak měla držet v rozsahu 40-60 %.

Stropní chlazení pomáhá rovnoměrně rozložit teplotu nejen vzduchu, ale i podlahy, stěn a veškerého vybavení v místnosti. Tepelný komfort má každý nastavený jinak. Jinou tepelnou pohodu požaduje oblečený člověk v kanceláři a jinou chceme na gauči doma. Se stropním chlazením je toto nastavení hned jednodušší.

Co naši uživatelé oceňují?

Jsem fanda do všeho zeleného, tohle byla jasná volba, v kombinaci s rekuperací je to přesně to co jsem hledal.

Slávek N., 28 let

Chlazení máme pět let a s každým rokem se nám naše investice vrací. Mám dobrý pocit, že jsme se pro tento systém rozhodli.

David S., 35 let

Dcera trpí astmatem a museli jsme nakupovat zvlhčovače, ale co máme stropní chlazení se Kačenka cítí mnohem lépe.

Marta K., 26 let

Ano, oceňujeme to ticho. Nedokážu usnout v místnosti, kde hučí klimatizace. Navíc je to opravdu čisté....

Radka B., 48 let

Jak systém vytápí

V trubkách a registrech, zabudovaných do stropní konstrukce, proudí otopná voda, která ohřívá celou plochu stropu. Díky tomu vzniká velký podíl infračerveného záření, působícího na přilehlé stěny, podlahu, lidi v místnosti i nábytek.

Jak systém chladí

V chladicích registrech proudí voda o teplotě 16 °C, která ochlazuje aktivní plochu. Díky velkému podílu sálavé energie ochlazuje stropní chlazení zejména stěny a podlahu. Vytváří tím pocitově příjemné prostředí, ve kterém jsou teploty rovnoměrně rozložené.

Uložení velkoplošného systému FV Klima

Systémy plošného chlazení a topení FV KLIMA vyrábíme v několika konstrukčních provedeních. Jsou vhodné pro všechny typy stropních konstrukcí. Proto najdete řešení pro kovové podhledy, sádrokartonové stropy i pro uložení do omítky stropu.

  • Pro kovové podhledy (plné nebo akustické)
  • Pro sádrokartonové stropy (plné nebo akustické)
  • Podomítkový systém
  • Stěnové chlazení a topení
  • Podlahové vytápění