Upravit stránku

Rohový dům na Riegerově náměstí v Hradci Králové prošel v nedávné době významnou rekonstrukcí. Vedení skupiny ČEZ, která v této administrativní budově sídlí, chtělo, aby se zde zaměstnancům lépe pracovalo. Většina kanceláří je totiž orientovaná na jih a v létě tu teploty přesahovaly i 30 °C.

Řešením tohoto problému byl unikátní systém chlazení objektu, který dokáže i v horkých letních dnech vytvořit v kancelářích příjemné prostředí. Systém tvoří stropní podhledy se zabudovaným rozvodem studené vody FV KLIMA a také moderní prosklená fasáda, předsazená před líc budovy, díky kterému se provětrává vzniklý meziprostor. 

Administrativní budova skupiny ČEZ má systém stropního chlazení FV-KLIMA

Stropní chlazení FV KLIMA nabízí řešení pro všechny typy stropních konstrukcí. Líbí se vám tato reference? 

Jaký byl výsledek

Cílem rekonstrukce byla instalace moderního a energeticky úsporného systému a vytvoření optimálního klima pro všechny pracovníky společnosti. Díky stropnímu chlazení FV KLIMA jsme dokázali i v horkých letních dnech vytvořit tepelnou pohodu a komfortní pracovní prostředí.

Při rekonstrukci jsme použili sádrokartonové desky CoolPLATE, vyrobené na míru dle specifikace projektu. Obsahují chladicí trubky těsně uložené v připravených drážkách sádrokartonu.

Přestaly drobné tahanice ohledně nastavení klimatizace v kancelářích. Všichni jsou nyní spokojení a užívají si v letních měsících komfortní prostředí neviditelného chladícího systému, ukrytého v podhledové konstrukci,“ pochvalují si zaměstnanci společnosti ČEZ. Zaměstnanci z řad údržby a provozu si zase pochvalují bezproblémový a bezúdržbový chod chladicího systému v budově.

Systém stropního chlazení doporučíme i vám. Kontaktujte nás

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.