Upravit stránku

V Praze se nachází první rekonstruovaná administrativní budova v České republice, pyšnící se oceněním LEED Platinum - nejvyšším stupněm mezinárodní klasifikace energeticky úsporných budov.

Developerské společnosti, která prováděla rekonstrukci budovy QUBIX 4 PRAHA, jsme dodali energeticky úsporný systém chlazení a topení.
Chladicí systém FV KLIMA tak dopomohl vytvořit moderní kancelářskou budovu, splňující velmi náročné požadavky současné doby.

Rekonstrukce s ohledem na maximální udržitelnost

Při rekonstrukci budovy dbala developerská společnost Plan & Bau ČR spol. s r.o. na udržitelnost i na maximální pohodu obyvatel. Proto jsme se společně dali do projektování návrhu vytápění a vzduchotechniky. Při instalaci jsme použili chladicí rohože CoolGRID v omítce stropu. Rohože byly dodané z předhotovené výroby dle projektové dokumentace. Výsledkem je kombinace sálavého stropního vytápění/chlazení, kterou je možné ovládat lokálními termostaty, a to ve 100 % kancelářského prostoru.

Budova QUBIX 4 PRAHA je v současnosti administrativní budovou, která sbírá jedno ocenění za druhým. Oblíbená je mezi Pražany, architekty a díky udržitelným a energeticky úsporným provedením se pyšní certifikátem o šetrnosti k prostředí. I díky chladicímu a topnému systému FV KLIMA totiž spotřebovává o 40 % méně energie oproti srovnatelným budovám.

Systémy topení a chlazení jsou v budově navržené tak, aby omezily na minimum teplotní výkyvy, rozdíly teploty vzduchu v různých částech budovy, průvan a další nepříjemné jevy.

I vám vytvoříme návrh chlazení/topení FV KLIMA. Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.