Upravit stránku

V Praze se nachází první rekonstruovaná administrativní budova v České republice, pyšnící se oceněním LEED Platinum - nejvyšším stupněm mezinárodní klasifikace energeticky úsporných budov.

Developerské společnosti, která prováděla rekonstrukci budovy QUBIX 4 PRAHA, jsme dodali energeticky úsporný systém chlazení a topení.
Chladicí systém FV KLIMA tak dopomohl vytvořit moderní kancelářskou budovu, splňující velmi náročné požadavky současné doby.

Stropní chlazení FV KLIMA nabízí řešení pro všechny typy stropních konstrukcí. Líbí se vám tato reference? 

Rekonstrukce s ohledem na maximální udržitelnost

Při rekonstrukci budovy dbala developerská společnost Plan & Bau ČR spol. s r.o. na udržitelnost i na maximální pohodu obyvatel. Proto jsme se společně dali do projektování návrhu vytápění a vzduchotechniky. Při instalaci jsme použili chladicí rohože CoolGRID v omítce stropu. Rohože byly dodané z předhotovené výroby dle projektové dokumentace. Výsledkem je kombinace sálavého stropního vytápění/chlazení, kterou je možné ovládat lokálními termostaty, a to ve 100 % kancelářského prostoru.

Budova QUBIX 4 PRAHA je v současnosti administrativní budovou, která sbírá jedno ocenění za druhým. Oblíbená je mezi Pražany, architekty a díky udržitelným a energeticky úsporným provedením se pyšní certifikátem o šetrnosti k prostředí. I díky chladicímu a topnému systému FV KLIMA totiž spotřebovává o 40 % méně energie oproti srovnatelným budovám.

Systémy topení a chlazení jsou v budově navržené tak, aby omezily na minimum teplotní výkyvy, rozdíly teploty vzduchu v různých částech budovy, průvan a další nepříjemné jevy.

I vám vytvoříme návrh chlazení/topení FV KLIMA. Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.