Upravit stránku

V rámci rekonstrukce rodinného domu z konce 30. let minulého století, uvažoval investor také o stropním chlazení, které znal ze svých cest do zahraničí. Po počátečních debatách se nakonec rozhodl využít stropní chlazení a zároveň vytápění v horních patrech. V přízemí a suterénu využil standardního systému podlahového vytápění (chlazení).

Kombinace systému CoolFLEX a FV THERM - řešení pro celoroční provoz.

Zdrojem je tepelné čerpadlo vzduch - voda. Na tento zdroj je napojen vodní okruh, v suterénu a 1.NP podlahový systém FV THERM a v 2.NP a podkroví je nainstalován systém CoolFLEX ze sortimentu chladicích a otopných stropů FV KLIMA. Tepelné čerpadlo v létě vyrábí chladnou vodu se spádem 16/19°C a v zimě 40/35°C. Takto upravená voda zajišťuje celoročně příznivé klima v celém objektu.

Investor zpočátku nedůvěřoval, že v režimu vytápění v zimě budou otopné stropy bezpečně fungovat (pro jistotu osadil vrchní patra také radiátory). Těší nás, že po spuštění tepelného čerpadla v únoru 2021 potvrdil, že radiátory nemusí zapínat a stropní vytápění funguje na 100%.

Stropní chlazení FV KLIMA nabízí řešení pro všechny typy stropních konstrukcí. Líbí se vám tato reference? 

1
2
3
4
Plošné chladicí a otopné systémy se dají perfektně využít nejen v novostavbách, ale i v rekonstruovaných domech. Využijte naplno vaše tepelné čerpadlo se správnou kombinací podlahového a stropního systému vytápění a chlazení. Systémy FV KLIMA a FV THERM jsou pro takovou kombinaci přizpůsobeny i z hlediska regulačních prvků.

I VÁM VYTVOŘÍME NÁVRH CHLAZENÍ/TOPENÍ FV KLIMA. NAPIŠTE NÁM

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.