Upravit stránku

V případě dřevostaveb je jedním z důležitých faktorů, které je třeba brát v úvahu nízká míra akumulace. Obytný prostor se velmi rychle zahřeje a rychle zchladne. Díky schopnosti stropního chlazení FV KLIMA ochlazovat všechny přilehlé stěny, nábytek či podlahu se významně oddálí nebo eliminuje přehřívání prostředí. Jednoduše řečeno, nedochází tak k rychlým výkyvům teplot a pocitově smazává rozdíl mezi dřevostavbou a domem z klasických materiálů.

Stropní chlazení dokáže díky nízké setrvačnosti pružně reagovat na vzniklou potřebu chlazení. Tímto se chová efektivně a úsporně. Důkazem je i tato instalace v rakouském Eugendorfu.

SYSTÉM FV KLIMA LZE SNADNO APLIKOVAT I NA DŘEVĚNÉ ROŠTY POD SÁDROKARTON

Díky nízké váze a pouze 8,5 mm výšce chladicího registru CoolFLEX jsme byli schopni aplikovat systém stropního chlazení i do malého stavebního prostoru na dřevěné rošty stropní kontrukce. Chladicí registry byly následně zakryty sádrokartonovými deskami s tepelnou vodivostí λ = 0,45 W/(m·K) k dosažení maximálního chladícího výkonu.
Systém stropního chlazení v rodinném domě - dřevostavba
Systém stropního chlazení skvěle nahrazuje klimatizaci
Díky velkému podílu sálavé energie systém FV KLIMA ochlazuje nebo vytápí primárně podlahu, stěny či nábytek, čímž vytváří pocitově příjemné prostředí s rovnoměrným rozložením teplot.
1
2
3

I VÁM VYTVOŘÍME NÁVRH CHLAZENÍ/TOPENÍ FV KLIMA. NAPIŠTE NÁM

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.