Upravit stránku

V případě dřevostaveb je jedním z důležitých faktorů, které je třeba brát v úvahu nízká míra akumulace. Obytný prostor se velmi rychle zahřeje a rychle zchladne. Díky schopnosti stropního chlazení FV KLIMA ochlazovat všechny přilehlé stěny, nábytek či podlahu se významně oddálí nebo eliminuje přehřívání prostředí. Jednoduše řečeno, nedochází tak k rychlým výkyvům teplot a pocitově smazává rozdíl mezi dřevostavbou a domem z klasických materiálů.

Stropní chlazení dokáže díky nízké setrvačnosti pružně reagovat na vzniklou potřebu chlazení. Tímto se chová efektivně a úsporně. Důkazem je i tato instalace v rakouském Eugendorfu.

Stropní chlazení FV KLIMA nabízí řešení pro všechny typy stropních konstrukcí. Líbí se vám tato reference? 

Systém stropního chlazení v rodinném domě - dřevostavba

SYSTÉM FV KLIMA LZE SNADNO APLIKOVAT I NA DŘEVĚNÉ ROŠTY POD SÁDROKARTON

Díky nízké váze a pouze 8,5 mm výšce chladicího registru CoolFLEX jsme byli schopni aplikovat systém stropního chlazení i do malého stavebního prostoru na dřevěné rošty stropní kontrukce. Chladicí registry byly následně zakryty sádrokartonovými deskami s tepelnou vodivostí λ = 0,45 W/(m·K) k dosažení maximálního chladícího výkonu.
Systém stropního chlazení skvěle nahrazuje klimatizaci
Díky velkému podílu sálavé energie systém FV KLIMA ochlazuje nebo vytápí primárně podlahu, stěny či nábytek, čímž vytváří pocitově příjemné prostředí s rovnoměrným rozložením teplot.
1
2
3

I VÁM VYTVOŘÍME NÁVRH CHLAZENÍ/TOPENÍ FV KLIMA. NAPIŠTE NÁM

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.