Upravit stránku

V nově vznikající rezidentní čtvrti v městské části Praha - Satalice jsme řešili s investorem v jeho nově vznikající nemovitosti chlazení pro horké letní měsíce. Klient si přál dosažení tepelného komfortu bez foukání a nepříjemného průvanu, který bohužel znal ze svého pracoviště a nebyl mu nakloněn. Zároveň nechtěl další zdroj či jednotku umístěnou ve své nemovitosti či blízkém okolí.

Ideálním řešením je využití tepelného čerpadla

Vzhledem ke skladbě navrhované stropní konstrukce jsme doporučili a navrhli z našeho systému FV KLIMA chladicí registry CoolFLEX, které jsou určené pro sádrokartonové stropy a vyrobené na míru dle dané projektové dokumentace. Jako zdroj chladu je použito tepelné čerpadlo vzduch/voda s reverzním chodem, které umí vytápět i chladit. Díky tomu klient ušetřil za investici do dalšího zdroje a zároveň nemusel řešit vhodný prostor, kam ho umístit. Při použití velkoplošného systému    FV KLIMA dokáže čerpadlo dosáhnout vysoké efektivity a chladit velmi úsporně.

Po úspěšné instalaci se již nyní investor těší na příjemně strávené dny ve svém novém domě i v období horkých letních dnů.

Systém stropního chlazení v rodinném domě
Systém stropního chlazení skvěle nahrazuje klimatizaci
Chlazení pomocí tepelných čerpadel je moderní a poměrně málo nákladný způsob výroby chladu pro obytné prostory. Pokud se tepelné čerpadlo instaluje do novostaveb. je rozumné předem myslet nejenom na jeho funkci vytápění, ale i na možnost chlazení.
1
2

I VÁM VYTVOŘÍME NÁVRH CHLAZENÍ/TOPENÍ FV KLIMA. NAPIŠTE NÁM

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.